Nasza misja
Naszą misją jest wspieranie podejmowanie skutecznych działań minimalizujących zjawiska nacechowane brakiem tolerancji oraz szeroko rozumianej przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej i internetowej, w tym również rzadko dostrzeganego zjawiska tak zwanej „łagodnej przemocy”. Ponadto zależy nam również na przełamywaniu kulturowych stereotypów funkcjonujących w społeczeństwie.
Istotnym działaniem, jakie podejmuje EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań jest także wzbogacenie wiedzy zainteresowanych osób z zakresu etapowości rozwijania kluczowych umiejętności poznawczych, związanych z rozwojem człowieka, jak również kreowanie zróżnicowanych oddziaływań o charakterze terapeutycznym i profilaktycznym, wskazujących na nieharmonijny rozwój dziecka, a także działań wspierających jego mocne strony.
Jednym z naszych założeń jest także kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie do życia w zgodzie z naturą poprzez podejmowanie różnorodnych działań edukacyjnych. Pragniemy także zachęcać do rozwijania własnych pasji oraz podejmowania aktywności, które przyczynią się do samorozwoju. Naszym celem jest również udowodnienie, że każde marzenie – nawet to pozornie nierealne i odkładane na później można w końcu zrealizować.
Zarząd fundacji
Kuba Kobyliński
Prezes ZarząduZ wykształcenia etnolog (nie, to nie jest specjalista od robaczków) i księgowy, ostatnio również certyfikowany menedżer projektów. A tak naprawdę niespokojny duch, który bezustannie szuka swojej drogi. Z zamiłowania smakosz i podróżnik. Ponadto miłośnik zwierząt, muzyki i reportaży. W EduKABE zajmuje się organizacją całego przedsięwzięcia, wszelkimi sprawami w najmniejszym choćby stopniu związanymi z tabelkami i cyferkami.
Barbara Michalska
Wiceprezeska ZarząduAbsolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, a obecnie nauczycielka edukacji przedszkolnej w Łodzi.
Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu wyznaczania dziecku granic opartych na szacunku i zrozumieniu „Bez Klapsa…”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” jak również szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu, a także edukowania dzieci na temat możliwości ochrony w sytuacjach trudnych „Już wiem co zrobić”. Zaś dla rodziców warsztaty z zakresu umiejętności skutecznej komunikacji z dzieckiem, tworzenia bezpiecznej relacji oraz właściwego reagowania na wczesne symptomy krzywdzenia dziecka.
Ambasadorka kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i współinicjatorka akcji Przedszkolaki Pomagają. Absolwentka szkolenia na Terapeutkę I o Integracji Sensorycznej i szkolenia antydyskryminacyjne dla nauczycieli UCZ TOLERANCJI organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Animatorka Edukacji Seksualnej – ukończyła cykl szkoleń „Tak! Dla edukacji seksualnej” w Fundacji Spunk. Uczestniczka projektu badawczego „Gender w podręcznikach”.
Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.
A w wolnej chwili poszukiwaczka inspiracji na zdrowe i ekologiczne życie w tańcu, książce, muzyce i jeździe na rowerze.